Історія виникнення села
Тернівка - центр Тернівської сільської ради, Вільнянського району, Запорізької області, до складу якої входять населенні пункти: Великодубове, Губенське, Придолинівка, Шевченка та Якимівка.
Село Тернівка розташоване на півночі Запорізької області, біля кордону з Дніпропетровською областю, тягнеться понад затокою Дніпра, за 35 км від районного центру Вільнянська та за 45 км від Запоріжжя поруч автомагістралі Харків – Сімферополь.
На території сучасної Тернівської сільської ради знаходиться ботанічна пам’ятка природи місцевого значення «Балка Губинська» (площею 11,0 га), ентомологічний заказник місцевого значення «Цілинна ділянка №1» (площею 7,0 га), 8 курганів і курганних могильників, які являються об’єктами культурної спадщини.
Історія села бере свій початок з далекого 1806 року. Першими поселенцями були втікачі з-за Дунаю та Центральної Росії. Тернівка колишнє кріпосне село поміщика капітана артилерії Василя Яковлевича Протопопова та його дружини Стефаниди Аврамової, якому цариця Катерина ІІ «віддала землю і людей в вічне користування». Назване воно за назвою балки Тернуватої, яка раніше була вкрита густими заростями терену. (Про цей факт згадується в «Сборнике статей Екатеринославского научного общества по изучению края». К 13-му археологическому съезду, 1905, стр.20-57).
В 1902 році місцевий поміщик розпочав будівництво церкви.
В 1905 році в селі Тернівка вже почав діяти храм пророка Іллі, який і понині є діючим, і в цьому році буде відзначати свій 110-літній ювілей. За часів радянської влади у приміщенні храму був військовий госпіталь (в роки Великої Вітчизняної війни), сільський клуб – до 1987 року до того, як збудували новий Будинок культури. І тільки після здобуття Україною незалежності - в 1991 році храм відновив свою роботу. І до тепер щонеділі та на всі великі релігійні свята – чи то Різдво, чи Великдень, чи Трійця їдуть до храму жителі різних сіл і не тільки нашої сільської ради на службу української православної церкви московського патріархату помолитися.
В роки Великої Вітчизняної війни наше село було зруйновано ворогом і тимчасово окупованим. При форсуванні Дніпра 26 вересня 1943 року поблизу села Губенське загинуло 496 бійців і командирів 333-ої і 203-ої стрілецьких дивізій та 5-го понтонно-мостового батальйону. На березі Дніпра на братській могилі стоїть гранітна стела. Трьом із загинувших посмертно присвоєно звання Героя Радянського Союзу, серед них командир взводу 100-го окремого моторизованого понтонно-мостового батальйону 5-ї понтонно-мостової бригади лейтенант Петро Спиридонович Зачиняєв, якого похоронено на меморіальному комплексі села Тернівка. Іменем героя Зачиняєва названо багато вулиць в нашому районі. За похованням доглядають учні місцевої школи.